Mamczarski/ Ortman + Polpo Motel

14 maja, godz. 20:00
Kawiarnia

Środa, godz. 20:00
Rondo muzyki: Jarosław Mamczarski, Piotr Domagała, Polpo Motel


Jarosław Mamczarski, kompozytor dziłający głównie na styku mediów z udziałem muzyki elektronicznej czy elektroakustycznej. Absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiegto w Katowicach. Autor i wykonawca projektów intermedialnych m.in. SoundCheck, Coal wraz z Richardem Ortmannem; Realtime Research wraz z Mattiasem Mainzem, współzałożyciel grup: PJ Group (wraz z Piotrem Domagałą), AI Players. Organizator i wykładowca kursów z zakresu nowych mediów, a także imprez artystycznych promujących działania młodego pokolenia twórców.


Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, kompozytor. Absolwent i wykładowca Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach. Na scenie obecny od kilkunastu lat. Twórca i lider Szy–Szy Kaan Jazz Project.

www.piotrdomagala.euNazywaja sie Polpo Motel i graja eklektyczna elektronike.Deklaruja,ze zespolem kieszonkowym, bo razem z całym ekwipunkiem mieszczą sie w sportowym kabriolecie.Olga Myslowska i Daniel Pigonski-bo o nich mowa-postanowili polaczyc swoje siły i skrajnie różne doświadczenia(awangarda vs.klasyka),by pisać muzykę,z ktorej w oparach

absurdu wylaniaja sie infantylnosc,mrok i groteskowy estetyzm.Daniel gra

na malenkich klawiszkach Casio(ustawionych na desce do prasowania Marii

Peszek),Olga pisze teksty i spiewa(bez akcesoriow).W maju nakladem

wydawnictwa Lado ABC ukaze sie ich debiutancka płyta.

 

www.myspace.com/polpomotel