Wystawa CZAS PRZYSZŁY NIEDOKONANY: Follow The Future

od 7 do 9 lipca 2017
Rondo Sztuki


WYSTAWA CZAS PRZYSZŁY NIEDOKONANY: Follow The Future

Górny Hol Międzynarodowego Centrum Kongresowego, wejście od ulicy Olimpijskiej

Artystyczne wizje świata, który powstał już w erze (post) przemysłowej. Wizja zmiany, która nadchodzi lub jest w trakcie realizacji. Trudny do uchwycenia moment przejścia ze świata, którym rządziły twarde reguły przemysłu do rzeczywistości, która poszukuje na nowo swojej tożsamości. Artyści zaproszeni do wystawy pokazują co się może zdarzyć kiedy nadejdzie przyszłość i w różnorodny i metaforyczny sposób próbują odpowiedzieć na pytanie: co dalej? Do drugiej odsłony wystawy CZAS PRZYSZŁY NIEDOKONANY (pierwsza część odbyła się w marcu z okazji 10 lat Ronda Sztuki) zostali zaproszeni artyści, którzy tworzą w wielu mediach.

Szymon Kobylarz zbudował statek kosmiczny. Krakowska grupa Potencja obiecujący malarze surrealiści pokazują film. Wilhelm Sasnal odkrywa mroki przyszłości. Dominika Kowynia zastanawia się jak będzie wyglądać religia w przyszłości, a młodzi zdolni projektanci specjalizujący się w rozszerzonej rzeczywistości: Kacper Mutke i Małgorzata Pawińska zaproszą nas do interaktywnej zabawy. A to nie cała lista zaproszonych artystów. Te 14 prac można będzie zobaczyć i usłyszeć w takim zestawieniu tylko na 12 edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka!

Artyści: Piotr Ceglarek/ Jan Dybała, Grzegorz Hańderek, Anna Kopaczewska/ Paweł Szeibel, Szymon Kobylarz, Dominika Kowynia, Kacper Mutke/ Małgorzata Pawińska, Artur Oleś, Zespół Filmowy POTENCJA (Cyryl Polaczek, Karolina Jabłońska, Tomek Kręcicki) , Dominik Ritszel , Wilhelm, Sasnal, Szymon Szewczyk, Andrzej Tobis, Piotr Urbaniec, Erwina Ziomkowska. Kurator: Adrian Chorębała

Identyfikacja wystawy: Atelier S10

Aranżacja wystawy: wzorro design

Wystawa jest oficjalnym wydarzeniem Festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2017.