Sure Shot, Joanna "Frota" Kurkowska i Michał Murawski

od 3 do 27 sierpnia 2017
Poziom 0


SURE SHOT

Wystawa fotografii muzycznej

Joanna „Frota” Kurkowska & Michał Murawski

Kurator: Adrian Chorębała

Galeria 0

03 - 27 sierpnia 2017

Wernisaż: 3 sierpnia godz. 20.00

Wystawa towarzysząca OFF Festival

Czas koncertów i festiwali to współczesne bachanalia. Lekarstwo na codzienność, a wiadomo „nic mnie tak nie dojeżdża jak codzienność” . Oderwanie od rzeczywistości za pomocą muzyki granej na żywo jest dla wielu nie tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale przechodzi w naturalny styl życia. Joanna „Frota” Kurkowska i Michał Murawski to stali bywalcy koncertów i festiwali. Obserwatorzy i jednocześnie uczestnicy przestrzeni, w której „Wszystko płynie w swoim rytmie. Wściekła muzyka nadaje rytm. Wśród przyjaciół czas wolniej płynie” . Prace tej dwójki fotografówi to ilustracja tego, że „Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. To życie wygląda tak dobrze na fotkach” . Dokumentacja odmiennego stanu świadomości, kiedy zaczynają działać endorfiny powstałe wskutek radości słuchania muzyki na żywo.

Joanna „Frota” Kurkowska i Michał Murawski dzielnie walczą w fosach o dobre ujęcia. Dokumentują los ludzi skazanych na wieczną tułaczkę między festiwalowymi scenami. Kradną także chwile z życia artystów i łapią momenty, które później możemy zabrać ze sobą jako wspomnienie do domu. Ich zdjęcia pokazują osobny gatunek ludzi, dla których muzyka pełni rolę współczesnej religii i programową ucieczkę. Fotografie pokazują z jednej strony zwyczajność koncertowego festiwalowego życia, z drugiej chwile pasji i swoistego „katharsis”. „Sure Shot ” to fotograficzna ballada o tych, którzy kochają muzyką i nie mogą bez niej żyć. – Adrian Chorębała

Joanna frota Kurkowska - Zawód fotografa umiejętnie łączy z pracą new media managera. Jako fotoreporterka, przez 7 lat współpracowała m.in. z Wirtualną Polską, Onetem, T Mobile Music czy z portalem Trojmiasto.pl. Prywatnie pracuje tylko na aparatach analogowych, które pomogły jej na nowo pokochać fotografię. Notorycznie zgłębia popkulturę, zatapia się w muzyce czy fotografii i rysunku, starając się jednocześnie przenosić wiedzę dotyczącą tych dziedzin do swojej codziennej pracy. W wolnych chwilach prowadzi fotobloga blog.skullcatcher.com, pochłania książki i komiksy oraz gra na konsolach przenośnych.

Michał Murawski / ishootmusic.eu, warszawski fotograf koncertowy. W swojej karierze początkowo związany ze sceną klubową, obecnie fotografuje zarówno koncerty kameralne, jak i dokumentuje duże festiwale (OFF, Opener Festival, Nowa Muzyka, Melt, Lolapallooza, Red Bull Music Academy Weekender). Autor m.in. fotografii okładkowych płyty Zbigniewa Wodeckiego i Mitch and Mitch czy też zdjęć w booklecie specjalnej edycji płyty "Mamut" Fisz Emade Tworzywo - "Supermamut". Na koncertach odpoczywa od codziennej pracy... Bo po prostu lubi strzelać muzykę.