"Stealpot Live on beats"+ Loco Motive Sun

17 maja, godz 20.00
Kawiarnia

Sobota, godz. 20.00
11 FFK Rondo Muzyki: "Stealpot Live on beats"+ Loco Motive Sun

O pierwszej płycie "Mass MessAge" projektu Stealpot pisano, że jest to "nowe objawienie nu jazzu" (Newsweek), że "zdeklasował nawet najbardziej popularne osobistości nowo-brzmieniowej sceny w Polsce" ( Popupmagazine), że "od dawna nie było u nas tak interesującego debiutu" ( Polityka) i w ogóle, że to "znakomity debiut młodego katowiczanina" ( Gazeta Wyborcza).

Szymon Folwarczny, który stoi za szyldem Stealpot, nagrał swój drugi album "Indian. Salon". Dojrzalszy, pięknie brzmiący z "żywymi" instrumentami, ze szczyptą trip hopu, downtempo, dubu, po prostu efektowny producencko majstersztyk. Zawiera utwory z wokalami w języku polskim, chorwackim, angielskim i japońskim. Trąbka, organy Hammonda, kwartet smyczkowy, flety, gramofony, żywa perkusja, kontrabas, gitary i elektronika budują tę wyjątkową produkcję.

Zaledwie 21-letni Szymon na co dzień studiuje socjologię. Muzyką zajmuje się od kilku lat. Gra na trąbce, organach Hammonda, obsługuje elektronikę. Mimo młodego wieku był już współtwórcą projektu Drift, którego nagrania pojawiały się np. na składankach Noviki. Również jako Drift remiksował płytę Smolika. Współpracował z Husky przy singlu "Iskrzy Iskrzy", a jego kawałki znalazły się na składankach Radia BIS "Od czapy zestaw" oraz Trójki "3maj z nami - Piotr Stelmach prezentuje".

Skład: Szymon Folwarczny - trąbka, klawisze, elektronika, Anna Ruttar - wokal, klawisze, Robert Zając – gitara, Jarek Januszewicz – bas, Dj Shwanz, VJ Seniola


Locomotivesun (alternative/electronica/experimental)improwizowany set oparty na vocalu, suntezatorach, beatboxie i elektronicznych bitach w klimacie drum'n'bass, dub step, break beat, house, dub