Poczytalność: Marta Abramowicz „Zakonnice odchodzą po cichu"

14 grudnia 2017 o 18.00
spotkanie literackie


Poczytalność: Marta Abramowicz „Zakonnice odchodzą po cichu”


14 grudnia 2017 (czwartek)


18.00-19.00


Tym razem w ramach cyklu „Poczytalność” porozmawiamy z Martą Abramowicz - autorką książki „Zakonnice odchodzą po cichu”.

Marta Abramowicz (1978) – dziennikarka, badaczka, psycholożka. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych, i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Robi badania społeczne, najczęściej o ludziach, którym trudniej się odnaleźć.

„Zakonnice odchodzą po cichu” – reportażowy bestseller, który kupiło 50 000 czytelników! – wraca w wydaniu specjalnym wzbogaconym o rozdział „Echa” oraz znakomite fotografie. Premiera książki wydanej przez Krytykę Polityczną już 24 listopada.

Marta Abramowicz o swoim reportażu: „Nad <> pracowałam ponad rok. Ta część domyka książkę i wnosi zupełnie nowe treści. Musiał upłynąć czas, żeby dokonała się zmiana.”

„Echa” zostały dołączone do Zakonnic jako swoisty suplement, „ostatni rozdział”, bo stanowią jej integralną końcową część, po której jeszcze raz inaczej spojrzymy na siostry zakonne. Inaczej niż po części pierwszej.

Spotkanie poprowadzi Adrian Chorębała.

Wstęp wolny.