Karimski Club + CueFX

24 maja
Kawiarnia

Sobota, godz. 20.00
Zamknięcie 11 Festiwalu Filmów Kultowych
Rondo Muzyki: Karimski Club + CueFX

Karimski Club to międzynarodowy kolektyw muzyków, d.j.'i, i v.j.'i. Każde spotkanie z KC to kilkugodzinna podróż multikulturowa, wybuchowa mieszanka rytmów, muzycznych stylistyk i światów. To mieszanka, w której drum'n'bassowy trans przechodzi w soulowe rytmy r'n'b, po to by na nowo odrodzić się w postaci nujazzowego house'u z brzmieniem afrykańskiej dżungli i polskiej słowiańskości. To kompilacja łagodnego, francuskiego czy portugalskiego rapu z rosyjską nutą i kubańskim temperamentem. To wreszcie mariaż mocnego amerykańskiego hip-hopu z jazzem, którego nieskończona siła improwizacji, pozwala na harmonijne połączenie tych, pozornie odległych światów


Pomysłodawcą i założycielem Karimski Club'u jest Karimski (Karim Martusewicz), absolwent renomowanej europejskiej jazzowej uczelni Universitaet fuer Musik und darstellende Kunst w Graz, w Austrii. W Polsce kojarzony głównie jako basista legendarnej grupy Voo Voo. Ponadto aranżer i kompozytor współpracujący m.in. z Zakopower, Justyną Steczkowską, Marią Peszek, Fiszem, Nickiem Cavem i zespołem Delmara Browna "World Pop Experience". Od kilku lat prowadzi działalność pedagogiczną związaną z Krakowską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Webster University w St. Louis. Wokół siebie skupia wielu młodych, wybitnych artystów z całego świata.

Karimski Club jest kolektywem nieustannie rozwijającym się. Każdy sceniczny live act odbywa się w nieco odmiennym składzie, dzięki czemu Karimski Club realizuje swoje główne założenie, czyli niepowtarzalność.

Bilety: 20 zł
www.myspace.com/karimskiclub
www.myspace.com/karimbass