Podziemny strumień. O emocjach w muzyce.

od 2 do 26 sierpnia 2018
Rondo Sztuki

Wernisaż wystawy: 2 sierpnia 2018, czwartek, godz. 19.00
Kurator: Adrian Chorębała


„Zawsze postrzegałem muzykę jako podziemny strumień, który przepływa przez ludzi. Czasami można się zdziwić co z tego wynika"     Philip Glass


Emocje estetyczne przełamują dychotomiczność charakterystyczną w jakimś stopniu dla emocji podstawowych: w sztuce to, co piękne potrafi być zarazem groźne i przyjemne, zaskakujące i zrozumiałe, smutne i wywołujące łzy szczęścia W jaki sposób przełożyć muzykę na obrazy? Jak pokazać dźwięk? Czy emocje towarzyszące muzyce można pokazać? Wystawa "Podziemny strumień” to szereg pytań, na które odpowiedź może być tylko subiektywna i autorska.

Muzyka wywołuje reakcje, nad którymi nie potrafimy zapanować: łzy, suchość w ustach, gęsią skórkę, odruchowe przełknięcie śliny, ciarki na plecach (wspominało o nich 90% osób opisujących swoje najsilniejsze przeżycia towarzyszące słuchaniu muzyki).
Artyści zaproszeni do projektu za pomocą różnorodnego medium (malarstwo, instalacje, technika własna) nakreślą wizualną mapę doznań, których można doświadczyć w kontakcie z muzyką.
– Adrian Chorębała, kurator wystawy

Artyści biorący udział w wystawie::
Natalia Bażowska
Bartek Buczek
Maciej Cholewa
Karolina Jabłońska (Potencja)
Bartosz Kokosiński
Mateusz Kokot
Tomasz Kręcicki (Potencja)
Kasper Lecnim
Izabela Łęska
Daria Malicka
Przemek Matecki
Gabriela Palicka
Cyryl Polaczek (Potencja)
Marek Rachwalik
Dominik Ritszel
Irmina Rusicka
Natalia Rybka
Wilhelm Sasnal

Wystawa jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym OFF FESTIVAL.