Studencka Grafika Roku 2018

od 16 do 22 listopada 2018
Galeria+

Konkurs Studencka Grafika Roku organizowany przez Wydział Artystyczny w 2018 roku po raz drugi, kierowany jest do studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Konkurs ten jest prezentacją dorobku studentów w zakresie szeroko rozumianej grafiki artystycznej. Główną ideą konkursu jest wyróżnienie najciekawszych prac graficznych, które powstały w minionym roku akademickim. Zgodnie z regulaminem do konkursu mogły być zgłaszane prace realizowane zarówno w tradycyjnych technikach graficznych, jak również takie, które są efektem zastosowania programów komputerowych lub rezultatem eksperymentów multimedialnych (np. związanych z fotografią lub dyscyplinami jej pochodnymi). Prezentacji podlegają prace zgłoszone do konkursu i zakwalifikowane przez komisję złożoną z pracowników ASP w Katowicach.
Zadaniem komisji konkursowej było wyłonienie zwycięzców trzech nagród regulaminowych Studenckiej Grafiki Roku 2018 organizowanego przez Wydział Artystyczny ASP w Katowicach. Ocenie podlegały prace zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. Do wystawy zakwalifikowano prace 27 studentów. Przyznano I, II, III nagrodę regulaminową, 2 wyróżnienia pozaregulaminowe oraz nagrodę specjalną fundowaną przez prof. Jana Szmatlocha.
Główną nagrodą w konkursie jest wystawa indywidualna w Galerii+ w Rondzie Sztuki. W październiku tego roku miała miejsce wystawa laureatki pierwszej edycji konkursu, Anny Pawluszkiewicz, kuratorowana przez dr hab. Dominikę Kowynię.

Do tegorocznego składu Jury zaproszona została Adriana Zimnowoda – kuratorka Galerii Extravagance w Sosnowieckim Centrum Sztuki -- Zamku Sieleckim. ASP reprezentowali: dr Anna Sielska, prof. Józef Budka -- kierownik Katedry Grafiki Warsztatowej, dr hab. Andrzej Łabuz, prof. ASP oraz prof. Antoni Kowalski.

Wernisaż:
16 listopada 2018, godz. 18:00/ Galeria+
wstęp wolny