AGRAFA 2019

od 4 kwietnia do 5 maja 2019
Rondo Sztuki

 

13. Międzynarodowe Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA’19  - wystawa pokonkursowa

od 4 kwietnia do 5 maja 2019

Wernisaż: 4 kwietnia 2019, godz. 17:00,

Taka okazja raz na dwa lata: AGRAFA’19

Co do pokazania mają młodzi projektanci? Dowiemy się dzięki 13. edycji Międzynarodowego Konkursu Studenckiej Grafiki Projektowej. W rywalizacji udział biorą studenci studiów projektowych i artystycznych oraz absolwenci z lat 2017 i 2018. Oceniane i prezentowane będą prace w 6 kategoriach: animacja, identyfikacja wizualna, informacja wizualna, grafika edytorska, krój pisma, strony www/aplikacje/publikacje cyfrowe.

Czyje prace obejrzymy na pokonkursowej wystawie XIII Międzynarodowego Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej? Zwycięzców i wyróżnionych poznamy podczas wernisażu w Rondzie Sztuki. Będzie to również okazja, by podziwiać wszystkie prace, które zakwalifikowały się na wystawę.

Wystawa w Rondzie Sztuki jest wystawą pokonkursową 13.Międzynarodowego Konkursu Studenckiej Grafiki Projektowej, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.

 

 

Young AGRAFA'19  

4 kwietnia 2019, 18:00

Klub Królestwo w Rondzie Sztuki

Pierwszy raz Międzynarodową konferencję projektową AGRAFA poprzedzać będzie wydarzenie, w którym w centrum uwagi znajdą się młodzi projektanci! Pionierskie przedsięwzięcie towarzyszyć będzie 6. edycji konferencji. Celem jest promocja młodych i ich podejścia do projektowania w międzynarodowym środowisku oraz oddanie im głosu w dyskusji dotyczącej możliwości rozwoju współczesnego projektowania.

Spośród zgłoszeń wyłonione zostaną 3, których autorzy zaprezentują się wieczorem, 4 kwietnia w Rondzie Sztuki (Klub Królestwo) w Katowicach. Na spotkanie złoży się łącznie sześć 15-minutowych wystąpień podsumowanych debatą. Tematyka prezentacji będzie dotyczyć zagadnienia głównego Konferencji: Możliwości / Opportunities. Spotkanie zostanie poprowadzone przez cenionego projektanta, Ramę Gheerawo (Helen Hamlyn Centre for Design, RCA).

Młodzi, głos należy do Was!

 


MŁODY DIZAJN Z ASP W KATOWICACH: MOŻLIWOŚCI

Termin: od 4 do 19 kwietnia 2019

Galeria+

Wystawie głównej towarzyszyć będzie wystawa w mniejszej galerii Ronda Sztuki (Galeria+), na której swoje prace zaprezentują młodzi śląscy projektanci, absolwenci Wydziału Projektowego ASP w Katowicach na kierunkach Projektowanie Graficzne i Wzornictwo: Dominika Koszowska, Mateusz Mioduszewski, Magdalena Płońska, Julianna Zych.

 

 

 

Agrafa: 13. Międzynarodowy Konkurs Studenckiej Grafiki Projektowej, któremu towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Projektowa to projekt Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Więcej informacji:

https://agrafa.asp.katowice.pl/