Rondo Muzyki: MOUNT EERIE & WOELV(USA)

3 Czerwca, godz. 21:00
Kawiarnia

Wtorek, godz. 21:00
Rondo Muzyki: Mount Erie & Woelv

Kultowa postać amerykańskiej sceny lo-fi/ folk na jedynym koncercie na Śląsku!

Szczerość... Kogo jeszcze obchodzi kategoria szczerości w świecie muzyki pop. Mamy rok 2008 i jeśli nie jesteś cynicznym, cwanym, bezwzględnym, post-modernistycznym żonglerem konwencjami, to z miejsca przepadasz. I słusznie, bo "natchnionych" bardów i śpiewaków ludowych jest aż nadto, z czego co 1,5 z nich smęci tak okropnie, że aż niemiło.

Phil Elverum to postać, która z łatwością przełamuje te stereotypy. Gdy gra swój folk, to zaczynamy wierzyć, iż mimo wszelkich znaków na niebie i ziemi o nieuchronnym regresie, upadku i zbliżającej się zagładzie -- jednak jest nadzieja. To może brzmi jak banał, ale Elverum -- ze swoim skromniutkim, dziecinnym wręcz głosikiem -- przywraca znaczenie pojęciom zapomnianym lub świadomie odsuniętym na bok w dobie powszechnej materializacji i konsumpcji. Jak dobro. Jak ciepło. Jak prostolinijne wyrażanie uczuć.

I co ważniejsze, czyni to całkowicie bezpretensjonalnie. Nawet sięgając po teatralne środki wyrazu i monumentalne aranżacje unika tandety, ciężaru i wielkobudżetowej sztuczności. Phil to król estetyki lo-fi -- potrafi wzruszyć nas cichutkimi nucankami, wstrząsnąć nami surową ścianą gitarowego przesteru, zahipnotyzować polirytmią bębnów. I zwłaszcza zaczarować pięknymi, bezbronnymi w swojej nieporadnej naiwności, czułymi tekstami piosenek.
Osoby uczestniczące w "misterium" jakim jest koncert Mount Eerie wyjdą odmienione, bo jeśli Elverum nie umiałby tego sprawić, to chyba już nikt inny.

Bilety: 15 zł (przedsprzedaż/rezerwacja), 20 zł ( w dniu koncertu)

rezerwacja: promocja.rondosztuki@gmail.com