Krzysztof Korab. Małe Obrzydliwości

od 26 kwietnia do 11 maja 2019
Galeria+

Wernisaż: 26 kwietnia 2019, godz. 18:00

Miejsce: Galeria+

Kurator: Paulina Walczak- Hańderek

Stabilizacja motylka to szpilka.

Kłótnie i przesądy, racje, strony i obozy… — kwas w rodzinie, dym w barze (kto ją miał, za ile…)… stary człowiek czeka na porę odwiedzin, jak na zbawienie… standard… Odrzucenie standardu na rzecz bycia sobą oznacza w praktyce wyłącznie własne towarzystwo. Bycie wbrew ma swoją cenę: czasem krzyk, rzadziej rozpacz, regularne rozdarcie, innym razem po prostu brak decyzji…

O tym mówią obrazy Krzysztofa Koraba. Mówią? O tym są. Tym są...

Często traktujemy je z przymrużeniem oka. Przymrużenie oka w przyjemny sposób stępia ostrość widzenia. Przymrużenie oka zatrzymuje nas na powierzchni. Jednak pod nią, w odsłoniętej malarskiej tkance pulsuje układ nerwowy — nadwrażliwy, abstrakcyjny i do bólu konkretny. Korab nie oskarża, nie potępia, nie wytyka. Raczej zauważa i dotyka – tego, co widzi i nas.

 

Krzysztof Korab- absolwent  malarstwa na ASP w Katowicach w pracowni prof. I. Walczaka. W swoim malarstwie poszukuje bogatych wrażeń malarskich oraz pobudzania wyobraźni poprzez formę i kolor. Interesuje go wymiar duchowy oraz deformacja rzeczywistości w kontekście emocji. W 2014 r. został laureatem w konkursie "Pejzaż Śląska" organizowanego przez fundację Giesche w Katowicach. Zrealizował projekt pod hasłem "Druga przestrzeń", będącym przedmiotem porozumienia Aresztu Śledczego i ASP w Katowicach. Laureat nagrody Studencki Obraz Roku 2018.