Finisaż wystawy Soundcheck- spotkanie z artystami + niespodzianki

8 września 2019, godz. 16:00
Galeria+

Absolutnie ostatnia okazja do zobaczenia wystawy Soundcheck - autorstwa Potencji! Specjalnie dla Was dzień po zamknięciu wystawy zapraszamy w godzinach 15.00 - 19.00 na pożegnanie z ekspozycją! Finisaż wraz z niespodziankami startuje o 16.00!

Potencja: Soundcheck
Kurator: Adrian Chorębała
w godz. 15.00 -19.00 wystawa otwarta dla zwiedzających
godz. 16.00 - finisaż


Sponsor Galerii +: BPSC, Sponsor Młodej Sztuki
Patroni medialni: SZUM, Chilli Zet, Ultramaryna


Znaczące detale, ironiczne przedstawienia muzycznych akcesoriów i atrybutów władzy muzyka nad tłumem, poetyka na pograniczy jawy i snu, dynamika zdarzeń skontrapunktowana pastelowym bezruchem życia zamkniętym w jednym kadrze.

Najnowsze obrazy autorstwa członków Potencji mają ciągle w sobie ten filmowy pazur, wyraźną narracyjność i zdolność do opowiadania za pomocą symboli i skrótów.

Trio Jabłońska – Kręcicki – Polaczek pokazuje świat trochę przerysowany, skupiony na ironicznym podejściu do rytuałów codzienności i iskrzący od zabawnych scen, ale często bolesny od niechcianych prawd. Każdy z nich robi to na swój autorski sposób, ale nie wyklucza dialogu pomiędzy tymi pracami. Nieznośna lekkość bytu złapana na gorącym uczynku malowana przez Potencję to świat marzeń, niespełnionych ambicji i zadyszki młodości.


wstęp wolny.