Cover awARTs 2019

od 18 stycznia do 16 lutego 2020
Galeria+

Ruszyło głosowanie na najlepsze polskie okładki roku. Cover awArts to konkurs, który od siedmiu lat odkrywa najlepszy polski dizajn muzyczny. Pozwala wyłonić najskuteczniejsze, najpiękniejsze i najoryginalniejsze okładki i oprawy płyt. Zwieńczeniem każdej edycji jest cykl wystaw, na których można z bliska zobaczyć zwycięskie wydania oraz okładki w dużych reprodukcjach. W tym roku do konkursu napłynęło aż 186 zgłoszeń - to od internautów zależy, które projekty zostaną wyróżnione.

 

Internauci i specjaliści z jury wyłaniają Okładkę Roku. Głosy zliczane są pół na pół. Grono ekspertów wybiera również Oprawę Graficzną Roku. Skład jury Cover awArts jest imponujący – akcję wspierają ikony świata mediów, dizajnu i sztuki. Graficy, plastycy, fotografowie, dziennikarze, kulturoznawcy i od tego roku również muzycy (m. in. Monika Brodka, Mela Koteluk i Krzysztof Zalewski). Ich głosy pozwalają spojrzeć na dizajn muzyczny z różnej perspektywy.

Jak wygląda ten rok z Waszego punktu widzenia? Które obrazy wpadają Wam w ucho? Już teraz możecie wybrać swoje ulubione polskie okładki roku. Głosowanie na stronie www.decybeledizajnu.com trwa do 7 stycznia.Wszystkich nominowanych znajdziecie pod tym linkiem:
http://decybeledizajnu.com/artykuly/listen-to-the-image/

 wernisaż: 18 stycznia, godz. 19:00