Spotkanie z laureatami Cover awARTs 2019 oraz kiermasz płyt

15 i 16 lutego 2020
Galeria+

15.02.2020, godz. 16:00

Spotkanie z laureatami Cover awArts 2019


Jak przebiegała okładkowa sesja Króla w komorze sensorycznej?
Przez jaki błąd drukarza prawie cały nakład nowego albumu Fleshworld był do poprawy na kilka dni przed premierą?
Jakie przygody czekały na twórców okładki PRO8L3Mu w pakistańskiej demontowni statków?
 
Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy na spotkaniu z laureatami konkursu Cover awArts 2019 - Najlepsze okładki płytowe w katowickim Rondo Sztuki.
Swoje historie i okładkowy dorobek zaprezentują:
 
Michał Klusek – fotograf łączący dokumentalną wrażliwość z estetyką fotografii komercyjnej, członek SHOOTME Visual Artists, autor sesji okładkowych m.in. do albumu "Dare" KAMP!u i "WIDMO" PRO8L3Mu (3 miejsce w kategorii Najlepsza okładka)
 
Zbiok Czajkowski i Karolina Zajaczkowska – duet artystyczny DWA ZETA: malarz, ilustrator i streetartowiec oraz fotografka i artystka wizualna; autorzy okładek i szat graficznych m.in. albumów "Torino" SONARa i "Nieumiarkowań" króla (1 miejsce w kategorii Najlepsza oprawa graficzna)
 
Lukasz Paluch – projektant graficzny, założyciel AnoMaila Art Studio, prowadzący Pracownię Identyfikacji Wizualnej na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, autor okładek i opraw graficznych m.in. dla LAM, The Band of Endless Noise, Evorevo, Alameda 5 czy Fleshworld (1 miejsce w kategorii Najlepsza okładka i 2 miejsce w kategorii Najlepsza oprawa graficzna).
 
Otwartą dyskusję z laureatami poprowadzi Katarzyna Roj, kuratorka wystaw i autorka tekstów o kulturze materialnej i projektowaniu, prowadząca galerię Dizajn BWA Wrocław.
 


16.02.2020, godz. 12:00- 17:00
Kiermasz płyt winylowych i kompaktowych

WSTĘP WOLNY