Cover awArts 2020: Uncover the story

do 31 stycznia 2021
Rondo Sztuki

Rok 2020 nie odpuszcza i wieszczono zewsząd, że covidowe tąpnięcie na rynku muzycznym odbije się również na jakości naszego konkursu. Czy rzeczywiście tak się stało? Sami oceńcie – przed wami kolejna edycja Cover awArts!

Cover awArts to internetowy konkurs, który co roku odkrywa najlepszy polski dizajn muzyczny. Głosując w konkursie pomagacie nam wyróżnić best of the best okładek i opraw albumów muzycznych. Zwieńczeniem każdej edycji jest cykl wystaw, na których można z bliska zobaczyć zwycięskie wydania oraz okładki w dużych reprodukcjach. W tym roku spłynęło do nas aż 215 zgłoszeń, z których wyróżnimy 30 okładek i 10 opraw.

Internauci i specjaliści z jury wyłaniają Okładkę Roku – w tej kategorii głosy zliczamy pół na pół. Jury ekspertów wybiera również Oprawę Graficzną Roku. Jak co roku wspierają nas ikony świata mediów, dizajnu i sztuki: graficy, plastycy, fotografowie, dziennikarze, kulturoznawcy i muzycy. W tej edycji do starej gwardii (m.in. Agnieszka Szydłowska, Michał Nogaś, Jarek Szubrycht, Olga Drenda, Zuza Rogatty, Edgar Bąk, Jacek Kołodziejski czy Rene Wawrzkiewicz) dołączyli Macio Moretti, Ralph Kamiński, Justyna Święs, Wojtek Urbański, Anna Machwic, Bianka Szlachta i Piernikowski.


„Uncover the story”

To hasło przewodnie ósmej edycji. Muzyka to dla nas zawsze ciekawa, pasjonująca opowieść i czynnik niezbędny do interpretacji okładki. Mimo, że maseczki muszą jeszcze na jakiś czas pozostać na naszych twarzach, chcemy zajrzeć pod „maskę” albumu jaką jest okładka i poznać ukrytą za nią historię. Będziemy mieć ku temu wiele okazji, ponieważ głos oddamy samym twórcom – po drugiej stronie ekranu zobaczymy i usłyszymy autorów wyróżnionych projektów.

Jak na 2020 przystało, stawiamy na treści wideo – spodziewajcie się częstszej aktywności Decybeli Dizajnu w social mediach, a same wyniki konkursu tym razem zostaną ogłoszone na gali online. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z organizacji wystawy w Rondzie Sztuki – trzymamy rękę na pulsie i obserwując rozwój sytuacji pandemicznej w kraju, planujemy otworzyć drzwi galerii nieco później niż zwykle. Zawsze aktualne wiadomości na ten temat znajdziecie na  fanpage’u Decybeli Dizajnu.


Jesteśmy niesamowicie ciekawi jak ten okładkowy rok wygląda z Waszego punktu widzenia. Dajcie znać! Wybierzcie swoje ulubione polskie okładki. Głosowanie trwa do 17 stycznia.

 

link do głosowania:

https://decybeledizajnu.com/glosowanie-na-cover-awarts-2020/


Organizatorzy konkursu:

Decybele Dizajnu

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach 

Galeria Rondo Sztuki