ROZBIEG: wybrani artyści i artystki edycji 2022

od 3 czerwca do 30 września
Rondo Sztuki

Zespół kuratorek i kuratorów w składzie:

Agnieszka Jankowska - Marzec
Adrian Chorębała
Marta Lisok
Ewa Łączyńska-Widz
Michał Zawada


Wybrało 20 artystek i artystów do projektu ROZBIEG, edycja 2022:
1. Filip Bruchnalski
2. Jagoda Dobecka
3. Katarzyna Feiglewicz-Peszat
4. Kamila Jajkowska
5. Agata Jarosławiec
6. Dawid Klon
7. Karolina Konopka
8. Jan Kowal
9. Michał Maliński
10. Aleksandra Nenko
11. Adam Nehring
12. Konrad Oleksiak
13. Paweł Olszewski
14. Martyna Pinkowska
15. Ola Sikora
16. Justyna Smoleń
17. Katarzyna Wyszkowska
18. Damian Wróbel
19. Paweł Zięba
20. Michał Żądło


Gratulujemy wybranym! Organizowana przez ASP w Katowicach, ASP w Krakowie i BWA w Tarnowie, trwająca trzy dni, seria spotkań młodych twórców i twórczyń z regionu Górnego Śląska i Małopolski z działającymi na ogólnopolskiej i międzynarodowej scenie, kurator(k)ami i galerzyst(k)ami. Jej celem jest inicjowanie długofalowej promocji sztuki młodego pokolenia w oparciu o sieć kontaktów wartościowych dla przyszłej współpracy.

Spotkania, które odbędą się w terminie 16.09-18.09 2022 roku, będą okazją nie tylko do poznania praktyk młodych artystów i artystek, jak i zachętą do dyskusji o modelach i strategiach pracy z twórcami wkraczającymi dopiero w obieg sztuki. Na plenerowy i dynamiczny charakter projektu Rozbieg złożą się wizyty w galeriach i niezależnych przestrzeniach wystawienniczych w Katowicach, Krakowie i Tarnowie, co umożliwi uczestnikom rozpoznanie lokalnych kontekstów.

Kuratorzy i kuratorki biorące udział w projekcie: Corina Apostol, Ieva Astashovska, Agnieszka Jankowska - Marzec, Adrian Chorębała, Magdalena Kreis, Magdalena Lazar, Marta Lisok, Ewa Łączyńska – Widz, Szymon Maliborski, Stach Ruksza, Bogna Świątkowska, Piotr Sikora, Michał Zawada, Magdalena Ziołkowska.Sponsor Główny wydarzenia

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Partner wydarzenia

ZAiKS