17 NA 15

od 4 sierpnia do 23 września 2022 *przedłużona
Galeria+

Kurator: Adrian Chorębała
Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki, Katowice
WOLNO, ul. Kochanowskiego 14, Katowice
OFF Festival, Dolina Trzech Stawów, Muchowiec, Katowice


Wystawa w WOLNO i prezentacja na terenie OFF Festivalu będzie dostępna od 5 sierpnia.
Wystawy w Rondzie Sztuki i WOLNO trwają do 4 września 2022.

Organizatorzy: OFF Festival, ASP w Katowicach, Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki.

15 lat (właściwie powinno być 17, stąd liczba uczestników projektu) OFF Festivalu wypada w szczególnym momencie, bo w czasie post(?)pandemicznym i wojennym. Pandemia dała nam niezłą lekcję na temat trwałości naszych wyobrażeń o świecie, wartości wspólnoty, empatii i wzajemnej pomocy. Projekt wystawy „17 na 15” powstał po to, aby pomagać. Plakaty prezentowane na wystawie będą sprzedawane w limitowanym nakładzie. Całość dochodu zostanie przeznaczona na pomoc Ukrainie.

Autorkami i autorami plakatów są twórcy kojarzeni z OFF-em: Marcin Maciejowski i Wilhelm Sasnal, autorzy identyfikacji wizualnej minionych edycji tego festiwalu ze studia Full Metal Jacket, muzycy-projektanci, którzy na tym festiwalu występowali - Mateusz Holak i Dawid Ryski, a także stali bywalcy tego wydarzenia. Łączy ich wyrazisty autorski styl, ponadprzeciętna wyobraźnia, uznanie branży i miłość do muzyki!

Autorki i autorzy mają za zadanie zrealizować plakat, który będzie obrazował wspomnienie związane z OFF Festivalem albo impresję na temat tego wydarzenia, artystów czy muzyki, która była grana na OFF Festivalu. Efekt poznamy na wystawie prezentowanej w trzech lokalizacjach, miejscach aktywnie działających na polu sztuki i dizajnu, czyli Galerii+ Ronda Sztuki i restauracji WOLNO oraz na terenie festiwalu. 17 na 15 to projekt-przygoda. Otwarcie na nowe doznania. Pasja tworzenia zamknięta w formacie 100 na 70 cm. Efekty do zobaczenia już w sierpniu!

Artystki i artyści biorący udział w wystawie:
Joanna Ambroz
Beata „Barrakuz” Śliwińska
Marta Gawin
Bogna Otto-Węgrzyn
Patrycja Podkościelny
Bianka Szlachta
Ania Witkowska
Ada Zielińska
Bolesław Chromry
Basia Flores
Mateusz Holak
Wojtek Kucharczyk
Marcin Maciejowski
Macio Moretti
Dawid Ryski
Wilhelm Sasnal
Vasyl Savchenko


Sponsor wystawy: BPSC