SPÓR O POKÓJ

od 7 grudnia 2022 do 22 stycznia 2023
Rondo Sztuki

Jako Rada Samorządu Studenckiego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach mamy wielką przyjemność zaprosić Was do udziału w organizowanym we współpracy z galerią Rondo Sztuki open call’u.

Chcielibyśmy Was zabrać do świata wielkiej płyty. Nie ma placu zabaw, ale nauczymy Was robić fikołki na trzepaku, będziemy razem jeść ziarna słonecznika, budować forty z poduszek. Na obiad mama zrobi rosół z makaronem. Zjemy, a ona będzie się złościć o nasze pozdzierane kolana i łokcie. Tym razem nas to zmartwi, bo teraz jesteśmy dorośli i przejmujemy się wszystkim. Trudniej nam się trzymać za ręce, trudniej mówić do siebie szczerze. Mimo wszystko spróbujmy. Opowiedzcie nam o swoich przyjaciołach, tych prawdziwych i tych zmyślonych. O tym, jak się kłócicie, wspieracie, co Was bawi, złości, co jest dla Was ważne, co jest dla Was trudne. Zbudujmy dla nich dom ciepły i przytulny.

Tytuł open call'a nawiązuje do nazwy 38 odcinka popularnej kreskówki Dom dla Zmyślonych Przyjaciół Pani Foster. Bohaterowie kłócą się i walczą w nim o wolną przestrzeń. My chcemy zachęcić Was, abyście tę przestrzeń zbudowali razem, współpracując i ucząc się od siebie nawzajem. Zależy nam na integracji społeczności Akademii i budowaniu relacji, które w przyszłości mogą zaowocować ciekawymi projektami.

Każda osoba może zgłosić maksymalnie do 3 prac wykonanych dowolną techniką (przy czym seria traktowana jest jako jedna praca). W celu zgłoszenia się zapraszamy do wypełnienia formularza, który znajduje się w linku poniżej. Dopuszczane są również projekty grupowe, za zgodą wszystkich osób współtworzących.

Do kogo kierujemy open call?
Konkurs jest adresowany do wszystkich osób studiujących w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Co oferujemy?
Nagrodą w konkursie będzie udział w wystawie zbiorowej, której otwarcie jest zaplanowane na 18 lutego 2023 roku w holu w Galerii ASP Rondo Sztuki.

Jak aplikować?
formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdoVLBRCiNaU-9PDb4oXQZ2JD3W_nl3Mmect2-DKLfmxCktPg/viewform?fbclid=IwAR369huPnOCEjltBLPqg-NiLtQzYgTJti5eid8zk5bxWGJyz-W6ulA_VGDE
regulamin znajduje się w załączniku na stronie: https://www.asp.katowice.pl/konkursy/spor-o-pokoj-open-call.html

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22 stycznia 2023 r.
Wyniki zostaną opublikowane 30 stycznia 2023 roku.

Kontakt: samorzad.stud@gmail.com