SPÓR O POKÓJ

od 18 lutego do 9 kwietnia
Rondo Sztuki

Wrenisaż:

18 lutego o godzinie 18.45

Chcielibyśmy Was zabrać do świata wielkiej płyty. Nie ma placu zabaw, ale nauczymy Was robić fikołki na trzepaku, będziemy razem jeść ziarna słonecznika, budować forty z poduszek. Na obiad mama zrobi rosół z makaronem. Zjemy, a ona będzie się złościć o nasze pozdzierane kolana i łokcie. Tym razem nas to zmartwi, bo teraz jesteśmy dorośli i przejmujemy się wszystkim. Trudniej nam się trzymać za ręce, trudniej mówić do siebie szczerze. Mimo wszystko spróbujmy. Opowiedzcie nam o swoich przyjaciołach, tych prawdziwych i tych zmyślonych. O tym, jak się kłócicie, wspieracie, co Was bawi, złości, co jest dla Was ważne, co jest dla Was trudne. Zbudujmy dla nich dom ciepły i przytulny.


Tytuł wystawy nawiązuje do nazwy 38 odcinka popularnej kreskówki Dom dla Zmyślonych Przyjaciół Pani Foster. Bohaterowie kłócą się i walczą w nim o wolną przestrzeń. My chcemy zachęcić Was, abyście tę przestrzeń zbudowali razem, współpracując i ucząc się od siebie nawzajem. Zależy nam na integracji społeczności Akademii i budowaniu relacji, które w przyszłości mogą zaowocować ciekawymi projektami.


Artyści, artystki, osoby artystyczne: Ewa Babiarz, Zofia Białas, Wiktoria Słowik, Barbara Cabaj, Radosław Cabaj, Grupa War-Bar (Barbara Klus, Igor Warykiewicz) Mateusz Knysak, Wiktoria Łukaszewicz Olga Nowotnik, Aleksander Steblik, Martyna Pałgan, OCYKAN (Barbara Klus, Jan Kukułka Ewa Obradović) Karolina Zaborowska Milan Zientara

kuratorka wystawy:
Paulina Winiarska