LUDZIE-OGRODY OPEN CALL

do 18 lutego
Rondo Sztuki

Chciałbym się karmić tak, jak was czasem karmię. Nie martwić się, że za słodkie. Stykać ze sobą brzegi kieliszków tylko z radości. I tak myśleć, że jest dobrze, że zazwyczaj wystarcza wszystkiego, że zwykle jest w sam raz. Słońca, malin, wody w kranie, pszczół i czasu. Dbać o siebie po prostu, rozpieszczać się bez wstydu, was rozpieszczać z radością. Jak ludzie-ogrody, spokojnie, bo może rośliny boją się mniej.

tekst: Kornel Leśniak

Temat open calla nawiązuje do ścieżek tematycznych związanych z programem Katowice Miasto Nauki 2024. Zgłaszać można prace wykonane w dowolnej technice, mówiące o:
- zdrowiu
- klimacie i środowisku
- opiekuńczości i trosce
- jakości życia
- doświadczanych lękach i obawach.

Opowiedzcie nam o tym, jak dbacie o siebie, o innych, o tym co Was cieszy i przeraża, o trudnościach, które napotykacie. Co to znaczy być ogrodem?

Każda osoba może zgłosić maksymalnie do 3 prac wykonanych dowolną techniką (przy czym seria traktowana jest jako jedna praca). W celu zgłoszenia się zapraszamy do wypełnienia formularza, który znajduje się w linku poniżej. Dopuszczane są również projekty grupowe, za zgodą wszystkich osób współtworzących.

Co oferujemy?

Nagrodą w konkursie będzie udział w wystawie zbiorowej, której otwarcie jest zaplanowane na 8 marca 2024 roku w holu w Galerii ASP Rondo Sztuki.

Jak aplikować?

formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedFCg7jXZoZMNFCY-FWhD7Xdyi9DCCGPDBRcO0so3BzoBFkw/viewform?usp=sf_link

Termin nadsyłania zgłoszeń: 18 lutego 2024 r.

Wyniki zostaną opublikowane do 27 lutego 2024 roku.

Regulamin: https://asp.katowice.pl/wydarzenia/ludzie-ogrody-open-call.html

Kontakt: promocja@asp.katowice.pl

identyfikacja wizualna: Zofia Gala, Szymon Mazur